Festival hiilib .. ehk festivalifiiling

08.02.2018
Festivalide ümber keerlev lumm on alati väga kaasahaarav ning unustamatu, võttes su enda haardesse juba siis kui ostad pileti järgmisele muusikafestivalile. Saades piletid prinditult oma käte vahele, keerlevad su silmade ees juba kujutluspildid sellest, kui hiiglama tore on olla osa festivalimöllust ning õhata, et ahh.. selline elu võiks kesta igavesti ja kogu aeg..

.. ja siis järgmisel hetkel line-upi vaadates tahaksid lakke hüpata, kui näed, et üks (või kui eriti hästi veab, siis lausa mitu) su lemmikartist on juhtumisi andnud oma jah-sõna selsamale festivalile esinema tulekuks. Üpris imeline tunne on, seda võin ma teile kinnitada.

No vot.. meil on festivali korraldusega umbes sama. Koostame teile seda kullahinnaga varsti-enam-mitte nii saladuses ürituste line-upi ja oleme ise üritustest nii vaimustuses, hirmus raske on end tagasi hoida ning mitte hõisata “Hei, te ainult vaadake mida kõike te kevadel teha saate!”. See väike salapära on ka hiilgama vahva, aga aeg on nüüdseks küps, et saamegi päriselt teile rääkida, mis põnevat meil kevadel kavas on ja saate ka oma elevusele natuke hoogu juurde.

Alustaks õige sellest, et räägime, mis vanad head üritused meil sel kevadel kavas on: le-gen-daarsed PAADIRALLI ja KARSUMM - meeletult mõnusad veeüritused, kus pannakse iga tiimi lennukus (hah!) ja ka kujutlusvõime proovile. Paadiralli lennukus seisneb nimelt selles, et kui sulle see ürituse mõte meeldib, siis tasub ruttu nüüd lennukalt mõtlema hakata, et kellel su tuttavatest võiks kuuris mõni kummipaat vedeleda .. ja siis kuidagi see veel Tartusse transportida ja siis .. juba stardipüstoli lasku oodata!

Vilede ja tuledega VOLBER ei jää samuti tulemata! Mõtleme praegu kuidas teha veel rohkem kärtsu ja pauku; nõiduda see üritus kärtsmürtspunaseks ja panna Volbril käinud ütlema: “Ma pole ammu nii ägedat asja näinud, kui need Tudengipäevade noored seal Emajõe Volbril korraldasid.” Midagi põnevat on nõial juba katlas susisemas ja 30. aprill kergitab ta kaanealuseid saladusi renoveeritud Kaarsillal!

Kevade oodatuim sündmus on ilma kahtlusteta ÖÖLAULUPIDU. See on see kõige põnevam väljakutse, mille kallal töötavad igapäevaselt meie neli väga tublit tiimiliiget, et see laulupidu oleks kõige ägedam muusikaüritus, kuhu tahaks tulla kõik tartlased ja rahvas väljastpoolt Tartut ka. Lubame isamaalisi laule ja armastatud hitte, mõnusat õhkkonda ja maitsvaid söögielamusi - seda kõike juba eelmisest aastast tuttavaks saanud Raadi lumepargis, sest me tunneme, et seal on täpselt seda tudenglikku spontaansust võimalik rakendada. Ja meie tahame, et Öölaulupidu oleks täpselt tudengite nägu ja mitte üks tavaline kontsert!

Kavast leiab veel traditsioonilise MÄLUKA; hulljulgetele tudengitele mõeldud EKSTREEMi, aga seekord veidi vürtsikama versiooni tavapärasest; KASTIRONIMISE, et see 31 kasti rekord sel kevadel ikka ületatud saaks; vana-hea AEROOBIKA, mis teeb nüüd comebacki päris ägeda trenni-ja tantsupäevana; ÖÖTANTSUPEO, et EV100 raames saaksid selgeks ka mõned rahvatantsusammud; SONGBATTLE’i kõikidele laululindudele või niisama muusikaarmastajatele ja ka eelmisel aastal uhke debüüdi teinud TUDENGIKOKK, mõeldud siis kõikidele tudengitele, kes end ühikaköögis juba turvaliselt tunnevad ja piiratud vahenditega kokkamiskunsti valdavad. Kirgi küttev HITMAN on taas tagasi põnevate missioonide ja proovilepaneva inimjahiga ning kõik Tartu tudengiorganisatsioonid paneme mõõtu võtma uhkel OLÜMPIAL.

Kaks tudengirahva suurt lemmikut PUBIRALLI ja FLUNKYBALL on taaskord kavas, FLUNKYBALL kolib sel aastal kesklinnale lähemale ning ootab kõiki enda spordi- ja muid taluvuspiire proovile panema. PUBIRALLIL on aga kõige tähtsam see, et jõuaksid õigel ajal registreerutud, sest see on ga-ran-tee-ri-tult üks populaarseimaid üritusi meie kavas ja päris lõbus ka, tasub proovimist.

Aga nüüd selle kõige põnevama osa juurde. Mida uut me oleme välja mõelnud, et tudengeid üllatada ja proovile panna?

KONDIKÜTE on meie hulljulge plaan panna Tartu tudengid (ja miks ka mitte ka kogu linnarahvas) sõitma jalgratastega üheskoos läbi linna ja teha seda võimalikult mõnusalt - see tähendab, et Vanemuise mäest keegi surm silme ees üles väntama ei pea. Ootame kaassõitjatelt fantaasiarikkaid kostüüme ja uhkelt kaunistatud rattaid, et üritus pakuks lisaks trennivõimalusele ka vahvat elamust kõigile möödakõndijatele. Kondiküte toimub festivali avapäeval, seega on kõik tublid ratturid ja ka teised peohuvilised hiljem oodatud AVAPEOLE.

ÕLLEJOOGA on kombinatsioon kahest esmapilgul mitte kokku sobivatest asjadest - õlu ja sport. Meie plaan on tõestada vastupidist, et kuidas ühendada need kaks nii, et tulemuseks oleks tudenglik viis keha ja vaimu puhkuseks. Ja seda kõike väga vabas keskkonnas ja vahvaid emotsioone pakkuvalt - see on see üritus, mida tasub ise kohale kogema tulla.

FASHION-PASSION koondab endas loomingulisuse, võimaluse ise luua täiesti kreisisid riideesemeid ning hiljem ka neid kõiki moelaval esitleda. Osalemiseks ei pea sa olema juba kogenud moedisainer, vaid hulljulgete ideedega motiveeritud tudeng. Oodatud oled sa igal juhul, aitame kõiki õmblusmasinavõhikuid! Püüame olla keskkonnasõbralikud ja hoiame au sees redisaini ideed, seega on materjalideks riideesemed ja riidejäägid, see omakorda loodetavasti võimendab veelgi kõigi loomingulisust. Tule toida oma moekirge!

SILENT DISCO on ühinenud tuttava TANTSUMARATONIGA ja ilmselt on tegu ühe vingeima peokooslusega, mida Tartu peomaastik näinud on, sest ka asukoht saab olema eriline ja mõnusa vaibiga, et tahaksid peatumata hommikuni tantsida..
PANNKOOGIHOMMIKUGA seoses on meil ka põnevad plaanid - hoidke meie Facebooki lehel silm peal!


Suured Sõbrad:

    

   


Kohtumiseni festivalil!

PÄEVA
TUNDI
MINUTIT
SEKUNDiT

Registreeri


,