Neljas päev: festivali selgroog on murtud

27.04.2017

Neljapäev toob tantsulisi elamusi ja orienteerumisvõistlusi.

Varajased ärkajad saavad ühineda Looduslodja linnulauluretkega Emajõel. Retk algab kell 6 hommikul Sisevete Saatkonnas, piletid müügil Piletilevis (5€/8€).


Kell 7.30 avatakse Sisevete Saatkonnas tudengibuffee klassikaliste hommikusöökidega, tegutseb ka paaditakso Saatkonna ja vastaskaldal asuva vaateplatvormi vahel (2,5€).


SLOW esinduspood Aparaaditehases korraldab üritust #haulternative workshop, mille raames saab kell 11-19 osaleda töötubades, kus õpetatakse, kuidas juba kantud riietele uus välimus anda (tasuta).


Neljapäeval võiks leida aega, et külastada raamatutuba Fahrenheit 451°, kus kell 12-18 on igal tudengil võimalik osta raamatuid kõigest 1 euro eest, luuletuse või joonistuse eest saab raamatu lunastada aga täiesti tasuta.


Genialistide klubis võib neljapäeval näha etendust muusikalist noortelavastust „JÕUD,“ mis on suunatud eelkõige noortele. Etendus algab kell 13, pärast etendust toimub avatud vestlusring lavastaja ja näitlejatega, piletid müügil Piletilevis (9€/13€).


Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts korraldab Atlantise muruplatsil pikniku „Mäng õues,“ millega avatakse 2017. aasta piknikuhooaeg ja veedetakse mõnusalt ühiselt aega. Piknik algab kell 15 (tasuta).


A. Le Coqi õlleorienteerumisel arendatakse tudengite õllekultuuri ja õlleteadmisi. Osalemiseks tuleb kokku panna 4-liikmeline meeskond ning see eelnevalt registreerida aadressil http://bit.ly/2pZFkcG (tasuta).


Tartu Tähetornis avatakse kell 16 näitus „Tule taevas appi.“ Ekspositsiooni avamise puhul toimuvad ekskursioonid ja võimalus on tutvuda näituse koostajatega (tasuta).


Põllumehe simulaatoril peaksid kohal olema kõik, kes hinges tunnevad, et tahaksid panna end proovile maatöödes ning kogeda uusi väljakutseid. Põnev takistusrada on sisse seatud Keskpargis, Kaubamaja kõrval ning esimene võistkond läheb rajale kell 16. Vajalik eelregistreerimine aadressil www.studentdays.ee (tasuta).


Põgenemistoa sarnast kogemust saab kogeda üritusel Punane või sinine juhe?!, kus eelregistreerunud tiimid saavad panna proovile oma pingetaluvuse ja nutikuse, üritus toimub TÜ psühholoogiainstituudis kell 16-17, 18-19 ja 20-21, registreerumine aadressil http://bit.ly/2oube0H      (20€/26€).


Lugemiskoertega saab tutvuda kell 17 Tartu Linnaraamatukogus, kohapeal saab katsetada koerale ettelugemist (tasuta).


Tudeng Treenib Tugevalt ürituse raames saavad kõik soovijad minna tasuta EMÜ Fitnessklubisse treeningutele. Üritus algab kell 17 ja treeningute kava on saadaval Tudeng Treenib Tugevalt Facebooki ürituse juures (tasuta).


Atlantise kõrval muruplatsil toimub kell 18 Suusahullude kevadine bootcamp, kus saab proovile panna oma füüsilised oskused ja selgitatakse välja parim Kevadpäevade plankija. Etteregistreerimine e-maili aadressil rahel.allas@gmail.com (tasuta).


Pubirallil peavad tudengid läbima kõik Tartu kõige armastatumad baarid ja pubid, igas punktis tuleb lahendada meeleolukaid ülesandeid. Ralli algab kell 18 Keskpargis, üritusele on eelregistreerimine Tartu Tudengipäevade kodulehel www.studentdays.ee (9€ meeskond)


Psühholoogia instituudis toimub kell 18 Psühhoviktoriin, kus osalejad saavad kolmeliikmelistes meeskondades panna proovile oma teadmisi. Eelregistreerimine aadressil http://bit.ly/2oSiOF9 (tasuta).


TudengiSlämmil tuleb viie minutiga ära öelda õpilas-ja tudengielu kõige olulisem, kasutada võib nii luulevormi kui ka välkettekannet. Üritus toimub Tartu Linnamuuseumis, algusega kell 18, eelregistreerimine e-maili aadressil siim.lill@gmail.com (tasuta).


„Teistmoodi Tartu“ orienteerumismäng ootab osalema kõiki huvilisi kuni 5-liikmelistes meeskondades, valikus on kaks rada – üks jalgsirada ja teine transpordivahendiga läbimiseks. Start on avatud Tartu Loodusmaja juures kell 18-20 (tasuta).


Fotohuvilised peaksid kell 18 kogunema Agape Eesti ruumidesse, kus fotograaf Maris Treufeldt viib läbi loengu „Ideaalse foto saladus“ (tasuta).


Kell 19 saab Tartu Kaubamaja kõrval osaleda inimsuuruses lauamängus, kus kolmeliikmelises tiimis peab lahendama põnevaid teadusküsimusi ja -katseid. Eelregistreerimine e-maili aadressil elus.teadus@gmail.com (tasuta).


Ruutu 10 komöödiaklubis saab kell 19 kuulda inspireerivat teaduskõnet, mis on vürtsitatud improkomöödia stseenidega, samuti saab kuulda huvitavatest psühholoogiaeksperimentidest (2€/3€).


Rahvusvaheliste Suhete Ringi mälumängul algusega kell 20 saab enda teadmised proovile panna rahvusvaheliste suhete teemal, osalemiseks tuleb kokku panna 4-liikmeline meeskond ja see eelnevalt registreerida mihkelmartens@gmail.com (tasuta).


Ööorienteerumisel saavad tudengid viieliikmeliste tiimidena seigelda läbi Tartu linna ning vastata põnevatele küsimustele, start antakse Pirogovi pargist ja finiš asub Zavoodis. Üritus algab kell 20 (0,50€).


Tartu Ülikooli Loodusmuuseum korraldab kell 20.30 põneva ekskursiooni „Jutud taskulambivalgel,“ ekskursioonil osalemiseks on vajalik eelregistreerimine 737 6076 või loodusmuuseum@ut.ee (3€/6€).


Kell 21 algab Tartu rokiklubis Tantsumaraton, mis kutsub hingest tantsima kõiki üle 18-aastaseid ja vanemaid, tantsida saab hommikuni välja (2€/4€).

Õhtu viimaseks ürituseks on Looduslodja tähevaatlusretk Emajõel. Retk algab Sisevete Saatkonnast kell 22, piletid müügil Piletilevis (5€/8€).


Suured Sõbrad:

    

   


Kohtumiseni festivalil!

PÄEVA
TUNDI
MINUTIT
SEKUNDiT

Registreeri


,