Saladuste loor kerkib: mis juhtus „Tahan välja“ keldris?

11.05.2015

"Sinu idee" konkursil rahvalemmikuks valitud ürituse korraldamine osutus omaette pähkliks. "Tahan välja" nimelise ürituse formaat nägi ette, et osalejad pannakse kinni salapärasesse ruumi, millest on võimalik vabadusse pääseda vaid meeskonnatöö ja nutikuse abil.


Kuna võistkondade röövimine ning keldrisse tarimine keset päist päeva on keerukas (ning erakordne!), said „Tahan välja“ mängust osa võtta vaid 24 kiireimat võistkonda. 20. aprillil kell 20 lahti läinud regamine täitus silmapilkselt.


Eksklusiivset põgenemismängu vedas eest idee autor Uku Lilleväli koos Ülikooli Kultuuriklubi liikme Hendrik Rolandiga. Nüüd, kui Tartu Kevadpäevad 2015 on selja taga pajatame esmakordselt, mis salakeldris aset leidis. 


Loe lähemalt Uku sulest:

 

"Tegemist oli nädal aega väldanud mänguga, kus inimesed pandi nelja kaupa kinni ruumi, kust nad pidid 30 minuti jooksul vihjete abil välja saama. Meeskond, kes oli konkurentidest kiirem, võitis! Kõlab toredalt ja lihtsalt?


Antud pakkumine kõlas ahvatlevalt paljudele ja levis kaunis kiiresti - 24 meeskonna ehk suisa 96 inimese registreerimiseks läks sündmuse välja kuulutamisest vähem kui kaks tundi! Küll aga ei reklaamitud välja ühte "pisikest" osa mängust, mis oleks nii mõnegi meeskonna usutavasti ära hirmutanud. Nimelt otsustasime meeskonnad enne mängu justkui ära röövida ja viia nad pärast suunataju kaotavat keerutamist salakeldrisse ehk paika, millest kellelgi polnud vähimatki aimu.


Kui ka meile tundus plaan enne mängude katsetamist ja läbi proovimist enam-vähem mõistlik, siis kõige esimeste katsejäneste, neljast neiust koosneva tiimiga mõistsime, et meist kui mängu läbiviijatest võib jääda mulje kui vägagi perverssetest isikutest.


Esiteks tõmbasime enne mängu ametlikku algust neidudele kotid pähe ja sidusime kinni nende käed, ilma et neil oleks mingitki aimu, kes röövija rollis. Seejärel kaotasime neil suunataju, "tirisime" nad käevangus pimesi maa-alusesse paika, millest nad ise polnud teadlikud, ja peaaegu et karjudes loopisime süüdistusi sigadustest, mida nad kuuldavasti möödunud päeval olid teinud. Seejärel sulgesime väljapääsu ning - kuna soovisime uudishimulikult teada, kuidas nad lahendavad meie poolt loodud vihjeid - jälgisime neid terve aja väikesest uksele tehtud pilust.


Kirjeldatud kõhedusele paneb justkui kirsi tordile tõsiasi, et tervet kinnises keldris toimunud tegevust filmiti kahe peidetud kaameraga, et pärast saaks toimunut ikka analüüsida ... :)


Vaatamata vägagi loomuvastasele tõlgendamisvõimalusele oli tagasiside igati positiivne: lisaks esimestele katsejänestele tundusid inimesed nautivat röövimise ja ruumist põgenemisega kaasnevat salapärasust. Kuna nõudlus mängule oli meeletu, ei ole üldse välistatud, et taoline võimalus tuleb Tartusse püsivalt grammike ekstreemsemalgi kujul :)"


Uku blogiga saad lähemalt tutvuda SIIT.

 

Suured Sõbrad:

    

   


Kohtumiseni festivalil!

PÄEVA
TUNDI
MINUTIT
SEKUNDiT

Registreeri


,