Millise näo saavad Tudengipäevad sügisest?

15.06.2014

Maikuu viimastel päevadel valis Ülikooli Kultuuriklubi omale uue projektijuhi, kelleks sai kauaaegne kultuuriklubikas Tiit Pikk. Millised tuuled hakkavad tudengielus puhuma sügisest, vastab värske projektijuht.


Minu missioon on teha sisukaid tudengipäevi tudengitele ja tartlastele, mida meenutatakse muheda naeratusega ka 5 või 50 aasta pärast. Teha erakordseid üritusi hingega ja põnevusega, et tudengi vaim saaks välja puhatud. 


Milline on Tartu Tudengipäevade roll Tartu ja Eesti tudengielus?

Tudengipõlv on see aeg, mida ei unustata. See on täis avastamisi, uusi kogemusi ja vahvate sõprade leidmist. Kõigis nendes kolmes punktis on tudengipäevadel väga vastutusrikas roll. Tudengipäevad näitavad tudengitele, et elu ei ole ainult õppimine ja pool elu arvuti taga sotsiaalkeskkondades istumine. Tudengipäevad peavad olema oma sisuga eeskujuks näiteks sellest, kus üks tudeng peaks kindlasti käima ja kuidas tuleb kultuurselt tudengielu nautida. 


Kuidas Tartu Tudengipäevad täna elavad – milline on tänane hetk ja kuhu edasi?

Tartu Tudengipäevad arenevad iga festivaliga, sest meie korraldusmeeskond muutub ja otsib endale pidevalt põnevaid väljakutseid. Soovime teha üritusi, kus me ise kindlasti tahaks osaleda või esireas istuda. Peame pidevalt mõtlema, kuidas saada üritustele tudengeid, kellel on vaja palju õppida, palju hobisid  või kes peavad äraelamiseks tööl käima. Tudengipäevad peavad arenema koos keskkonnaga, mis meid ümbritseb, ja aina rohkem tõestama, miks tuleb Sügis- ja Kevadpäevadel nädalaks ajaks teised tegemised nurka visata ning jätta lauale kiri emale, koerale või toakaaslasele "pole kodus, sest olen Tudengipäevadel".


Jõudu ja jaksu Tiidule uues ametis!Katre Kipper juhtis Tartu Tudengipäevi 2012. aasta sügisest kuni käesoleva kevadeni. Uurisime, mis jääb Katrele aega Tartu Tudengipäevade projektijuhina kõige eredamalt meenutama ning mida soovib ta kultuuriklubikatele ja värskele projektijuhile?
Meenub Villemina kiikumine Kaarsillal inimeste kohal. Istusin ja mõlgutasin festivalimõtteid ning piisas vaid lehvitusest, et lastel tuju rõõmsaks teha. Veel meenub sellekevadise festivali laupäeva hommik. Päike paistis, kell oli 7 ning üliõpilasmaja ees punasel vaibal küpsetasin pannkooke kõigile klubikatele – see jääb kahtlemata kauaks-kauaks meelde.
Asisem asi muidugi Suure Sõbra Swedbanki leidmine koos Kaisaga, vot see oli õnnelik päev! 

Uuele projektijuhile tahan soovida, et tal jätkuks vasikavaimustust Tartu Tudengipäevade korraldamisel ning samuti ka kindlat meelt festivali arendamisel. Kultuuriklubi tiimile edastan oma suurimad tänud ja lugupidamise. Ülikooli Kultuuriklubi on suurepärane seltskond, kellega ma võiksin igakell luurele minna! 

Tuult tiibadesse, Katre! 
Ülikooli Kultuuriklubi

Suured Sõbrad:

    

   


Kohtumiseni festivalil!

PÄEVA
TUNDI
MINUTIT
SEKUNDiT

Registreeri


,