Tartu Tudengipäevade maskott Villem


Rott? Rebane? Hunt? Ei, Villem on koer. Kollane koer. Siinkandi kõige vahvam, lustakam, mänguhimulisem ja sõbralikum. Ning eelkõige truu – juba üle kümne aasta on ta Tartu Tudengipäevi igal sündmusel saatnud.

Miks on tudengipäevade maskott just koer? Koer on truu sõber, kes kuulab sind, maandab pingeid ning on valmis kõike sinuga koos tegema, olgu see siis sportimine või laulmine. 

Villem sündis 2002. aastal, mil kultuuriklubilane Kristjan Rattus temast esimese pildi joonistas. Krutskeid täis kutsikas võeti esmakordselt linna peale kaasa 2003. aasta kevadel. Õigupoolest, siis veel nimetu kutsikas. Sama aasta sügisel, suures tihedas konkursis, kus variantidena pakuti veel Pitsu, Vello-Vallatu, Mupsik, Tilbik Rebane, Tupsu, Õllesõber, Põnta, Krinksu, ristiti Tartu Tudengipäevade maskott Villemiks. 

2012. aasta sügisel tähistas Villem suure peoga oma 10. sünnipäeva. Vaatamata koera-aastates väärikale eale pole ta aga oma mängulusti kaotanud ning teda võib endiselt kohata nii Avatuudul tudengitega hommikuvõimlemas, Tudengibändil tantsu löömas kui ka Aeroobikal kukerpalle viskamas.

Suured Sõbrad:

    

   


Kohtumiseni festivalil!

PÄEVA
TUNDI
MINUTIT
SEKUNDiT

Registreeri


-->