Tasuta

Kastironimine

Tartu Tudengipäevad

  • Küüni tänav, Tartu
  • 03.05.2024
  • 15:00

Kas oled tüdinenud igavast igapäevarutiinist ja otsid miskit uut ja ebatavalist enda ellu? Siis on kastironimine just sulle!

Sinu ülesandeks on kastide üksteisele ladumise abil jõuda kõrgustesse, kuhu keegi pole veel enne sind suutnud jõuda. Selleks on piiratud aeg, kuid seda on võimalik juurde saada, purustades vajalike kastide arvu! Karta pole vaja, sest oled turvaliselt kinnitatud turvavarustusega ning miski ei sea sind ohtu.

  • Üritus on TASUTA nii osalejatele kui ka pealtvaatajatele.
  • Osalema ootame nii mehi kui ka naisi, nii varasemaid osalejaid kui ka uusi nägusid.
  • Registreerimine algab 07.04, kell 18:00.
  • Osalema lubatakse 12ndast eluaastast, alaealistel on vajalik täisealise kostja suulist või kirjalikku luba.
  • Osalejal tuleb selga panna sportlikud riided ja kinnised jalanõud.

Organisatsioon

Tartu Tudengipäevad

Sotsiaalmeedia

Facebook
Instagram
YouTube

Kontakt

Matteus Kalda

matteuskalda@gmail.com

54004664

Kuhu tulla?

Reglement

ÜLDINFO

Kastironimine toimub reedel, 3. mail 2024 kell 15:00 – 19:00 Tartu Küüni tänaval, Kaubamaja kõrval.


REGISTREERIMINE

Kastironimisele registreerimine algab 7. aprillil kell 18:00 Tartu Tudengipäevade kodulehel. Eelregistreerunud osalejal tuleb kohapeal oma kohalolekust korraldajale märku anda.

Registreerimine toimub ka ürituse ajal kohapeal. Ronimine toimub elava jäjekorra alusel.


PIIRANGUD

Osalema lubatakse alates 12ndast eluaastast. Alaealistel on vajalik täisealise eestkostja suulist või kirjalik luba.

Võistlejad peavad kandma turvavarustust, mille nad saavad kohapealt ning järgima julgestajate suulisi nõudeid. 

NB! Võistlusel ei tohi osaleda olles alkoholijoobes.


VÕISTLUSE SISU JA REEGLID

Kastironimise eesmärk on enda alla õllekastidest torni ehitamine, samal ajal ise ülespoole ronides. Kohapeal näidatakse ette, kuidas peab ronima. 

Võistlejad ronivad nii kõrgele kui võimalik. Peaauhinda on võimalik saada, kui võistleja ronib üle 8,37 meetri ehk 28 kasti. 

Võistlusel kehtib ajapiirang, mis on ühe võistleja kohta 3 minutit. Kui selle aja sees jõutakse 15 kastini, antakse ronimiseks lisaaega 30 sekundit. Kui jõutakse 20 kastini, antakse ronimiseks lisaaega 15 sekundit. Kui jõutakse 25 kastini, antakse lisaaega 3 minutit. Kui esimene katse lõpeb enne 1 minuti täitumist, on osalejal võimalus ka teiseks katseks. Teise katse puhul kehtivad samad reeglid nagu esimese katse puhulgi. Kui osaleja teeb mitu katset, arvestatakse vaid parimat tulemust.

Võistlejatel on võimalik proovida kätte saada eriauhind, mis ripub kõrgel ja tornist eemal. Eriauhindu on piiratud koguses. 

Üritusel ei ole finaali, seega kes ürituse kestuse jooksul vastavalt reeglitele kõige rohkemate kastide otsa ronib, võidab.

Võistlusel autasustatakse esikolmikut. Mehed ja naised ronivad samas arvestuses. Peaauhinda saab võita, kui osaleja ronib rohkem kui 28 kasti. Autasustatakse esikolmik vastavalt tulemustele. Kui võistlejatel on sama arv kaste, võidab võistleja, kellel kulus võistlusel vähem aega.

Esikolmikul on võimalus teha teine katse soovi korral veel, teise katse võimalus on alates 18:40. Lõpliku kastide arvu määrab kohapeal kohtunik. Kohtunikul on õigus anda erijuhtudel võistlejale teine katse.

Võistlusele registreerumisega kinnitab osaleja, et on nõus kõigi võistlusreeglitega. Lisaks peab kohapeal allkirjastama omavastutuslehe.


OLULINE

Kastironimise korraldajale jääb õigus teha ürituse korralduses muudatusi teavitades osalejaid sellest enne ürituse algust.