Tasuta

„Vēl putru!“ – läti keele õhtu

Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituut

  • Jakobi 2-110
  • 26.04.2024
  • 17:00


Avasta läti keele võlu!

Läti on Eesti lähim naaber – meie vahel ei ole ei merd ega viisat. Kindlasti tead Läti kohta nii mõndagi – Jūrmala veekeskust, Riia loomaaeda, keskturgu, Laima komme, Kārumsi kohukesi, muusikafestivali Positivus jne. Kui palju sa aga tead läti keele kohta? Kas esimesena tulevad pähe kaks need kõige kuulsamat sõna? Tead, läti keeles on veel palju ägedaid sõnu ja nii mõnigi neist on eesti keelega sarnane. Näiteks “naba” on läti keele “naba”, “sula” tähendab läti keeles “mahla” ja “vēl putru” tähendabki “veel putru”!


Tule läti keele õhtule ja saa läti keele kohta veel rohkem teada. Meile tuleb külla kõige kuulsam Läti eestlane – Contra, kes räägib oma teekonnast läti keele juurde ja kuidas selle keele oskamine on temast teinud, hetkel ühe aktiivsema, läti kirjanduse tõlkija. Eelmisel aastal ilmus lausa neli tema tõlgitud teost eesti keeles.
Õpime tundma läti keelt, mängime läti keelemänge ja kuulame läti muusikat.


Olenemata sellest, kas oled keelehuviline, uudishimulik õppija või keegi, kes soovib luua uusi tutvusi, see üritus on sinu jaoks!


Sissepääs on tasuta!

Kuupäev: 26.04.2024
Aeg: 17.00-19.00
Asukoht: Jakobi 2-110


Üritust korraldab Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituut ja toetab Läti keele agentuur (Latviešu valodas aģentūra)

Organisatsioon

Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituut

Sotsiaalmeedia

Instagram

Kontakt

Ilze Tālberga

ilze.talberga@ut.ee

FB Event

Kuhu tulla?