Kuidas ökoärevust enda kasuks pöörata?

Varia
30.04.2023 12:00
TASUTA

!THIS EVENT IS ONLY HELD IN ESTONIAN!

 

ERL puutub igapäevaselt kokku keskkonnaprobleemidest põhjustatud ärevuse ja depressiooniga nii noorte kui vanemate seas ning näeb, kui oluline on omada vahendeid ja oskusi ökoärevusega toimetulekuks planeedil toimuvate aina ebastabiilseks muutuvate tingimuste taustal.

Ökoärevus on tervislik ja loomulik kohanemisreaktsioon tõelistele eksistentsiaalsetele ohtudele. See on keskkonnas ja ühiskonnas toimuva sümptom ning sotsiaalne ja süsteemne väljakutse, mida peab vaatlema ühiskonna ja paradigma tasandil. Uurijad on leidnud, et kerge ärevus ja intensiivsemad emotsioonid on normaalne reaktsioon keskkonnas ja ühiskonnal toimuvale stressirohkele reaalsusele ja vajalike ühiskondlike muutuste elluviimisel oluline osa.

Töötuba aitab mõista ökoärevuse põhjuseid, ühiskondlikku taustsüsteemi, selle avaldumise viise ning töötuppa on põimitud erinevad enesehoiutehnikad ja harjutused, mida igapäevaelus rakendada. Töötoa lõpuks oled endale kokku pannud praktilised sammud ja plaani, kuidas praegustes hirmutavates ja segastes oludes enda ellu tuua tasakaalu ja säilenõtkust.

Registreerida saab alates 10. aprillist kuni 30. aprillini SIIN.

Üritus toimub kuiva ilma korral Tiigi 8 maja sisehoovis. Vihma korral Tiigi 8-24 (Eesti Rohelise Liikumise kontor).

Organiser

Eesti Roheline LIikumine

Karola Kivilo

5336 5010