Ei saa üle Emajõe
Tartu Tudengipäevad
- Emajõgi Delta õppehoone kõrval
- 27.04.2025
- 13:00
Kas mäletad “Paadirallit“? Sel kevadel tuleb midagi veel pöörasemat – äge seiklus Emajõel ootab sind!
🚣♂️ “Ei saa üle Emajõe” – Kas suudad ehitada parve ja sõuda võidule? 🚣♀️
Tule ja pane oma insenerioskused ja kiirus proovile! Tudengipäevade kevadfestivalil toimub legendaarne võistlus “Ei saa üle Emajõe”, kus kaheliikmelised tiimid peavad 2,5 tunniga ehitama parve ja seejärel sellega võimalikult kiiresti mööda Emajõge kaarsillani sõudma.🏁
🔥 Mis ootab osalejaid?
✅ Parve ehitamine🛶
✅ Võistled teiste tiimidega kiiruses ja nutikuses
✅ Pärast finišit saad end soojendada tünnisaunas ♨️
🎟️ Osalemine on TASUTA!
⛑️ Turvalisus ennekõike! Kiivrid ja päästevestid on korraldaja poolt.
🔞 Võistlus on mõeldud ainult täisealistele (18+)
👕 Võistlust on võimalik läbida kuivana, aga… ole valmis ka vastupidiseks! Võta kaasa vahetusriided, juhuks kui vesi sind võidab. 😏
👉 Registreerumine algab 7.04.
NB! Sündmusel osaleja annab nõusoleku enda filmimiseks ja pildistamiseks ning salvestuse kasutamiseks ja levitamiseks tulevikuks erinevates formaatides ja kanalites.
Ei saa üle Emajõe on saanud inspiratsiooni varasemalt kavas olnud Paadirallist.
Sel aastal toimub see üritus teist korda Tartu Tudengipäevade ajaloos.
Üritus sai oma nime Ado Grenzsteini loodud rahvalaulu Uhti Uhti Uhkesti järgi
Organisatsioon
Tartu TudengipäevadKontakt
Margret
Margret.Tigane[ät]gmail.com
+372 5688 5723
Matteus
matteuskalda[ät]gmail.com
+372 5400 4664
FB Event
Ei saa üle EmajõeKuhu tulla?
Reglement
Üldinfo
Ei saa üle emajõe toimub 27.04.2025 algusega kell 13:00-17:00. Osalejad peavad kohal olema vähemalt 15 minutit varem.
Üritus koosneb kahest osast:
- ehitamisest, mis toimub Emajõe ääres Delta kõrval;
- osalejate ehitatud parvedega pikkijõge võistlusest, mille start on Delta juurest ja finiš Kaarsilla juures
Registreerimine
- Registreerimine toimub Formsi kaudu.
- Registreerimine algab 07.04.2025 kell 18:00.
Piirnagud
- Üritusest on oodatud osa võtma kõik, kel vanust üle 18 eluaasta.
- Üritusel osaleja peab olema kaine.
- Kuna ürituse jooksul on oht vette kukkuda, peab osalejal olema ujumisoskus.
Võistluse sisu
Üritus koosneb kahest osast, millest esimene on parvede meeskondlik ehitamine ja teine nendega Delta juurest Kaarsillani sõudmine. Sõiduvahendeid ootame osalejaid ehitama kohapeale, kuhu on korraldajad toonud vajalikud materjalid ja tööriistad. Ürituse võidab meeskond, kes žüriilt saadud punktide tulemuse ning sõudmiseks kulunud aja koondtulemusel saab enam punkte.
Võistluse reeglid
- Parvede ehitamiseks vajaminevad materjalid ning tööriistad organiseerib ürituse toimumispaika korraldaja.
- Ehitamiseks vajaminevad baasmaterjalid on kõigile osalejatele tagatud. BBaasmaterjalideks on kaubaalus, kaks 20L õlletünni, neli 5×5 prussi, kuus 40x40x40mm nurka, 20m nööri, kakskümmend kruvi ja kakskümmend naela. Lisaks on olemas ka nn. “pood,” kust on võistluse jooksul võimalik etteantud valuutaga parvede ehitamiseks vajaminevaid materjale osta.
- Baasmaterjalidele lisaks on igale võistkonnale kasutamiseks ette antud akutrell, saag, haamer ja nuga.
- Ürituste osalejatel on lubatud kaasa võtta isiklik taskunuga/ multitool ning mõõdulint, mida saab ehitusprotsessi juures kasutada. Teisi (v.a. korraldajate antud) tööriistu kasutada ei tohi.
- Igal võistkonnal on võimalik kaasa võtta 3 suurt eset ja 2 väikest eset. Esemete valimisel võib olla loominguline, kuid tuleb arvestada korraldajate poolt seatud nõuetega. Kaasavõetav ese ei tohi olla ujuvalus (nt. parv, kummipaat vms) ega paadimootor (vms mootor). Mainitud suur ese peab jääma mõõtudesse 1,5×1,5×1,5m ja väikes ese mõõtudesse 0,5×0,5×0,5m.
- Igale võistluspaarile on määratud oma ehitusala, kus nad saavad parve planeerida ning ehitada. Parvede ehitamiseks on aega 2,5 tundi.
- Kaasavõetavad esemed tuleb peale registreerimist kirja panna korraldajate poolt saadetud Formsi. Hiljemalt üks nädal enne üritust vaatavad korraldajad osalejate kaasavõetavad materjalid üle, kinnitavad need või lasevad sobimatuse korral osalejatel valida uued esemed.
- Parvede peamine ehitamine toimub ainult ehitusalas, väiksemad parandused on lubatud teha ka mujal. Väikeste paranduste all peame silmas parandusi, mis ei vaja tööriistu (va. isiklikku multitooli). Tööriistu vajavaid parandusi tuleb teostada ehitusalas.
- Parve valmimise järgselt tuleb läbida tehnoülevaatus, kus korraldajate poolt määratud isik teostab veele minevate parvede kvaliteedikontrolli.
- Osalejatel tuleb omal jõul parv ehitusalast tehnoülevaatusesse saada.
- Tehnoülevaatlejal on õigus parve mitte vette lubada, kui kontrolli käigus tuleb ilmsiks vigu, mille tulemusel võib parv veele jõudes laguneda.
- Kvaliteedikontrolli mitte läbinud tiimidel on õigus parve parandada ja uueks ülevaatluseks esitada kuni kolmel korral. Peale kolmandat ebaõnnestumist, saavad parve valmistanud osalejad disklahvi.
- Peale tehnoülevaatuse läbimist tuleb osalejatel omal jõul parv vette saada.
- Veel olevale parvele minnes peavad võistluspaari mõlemad osalejad kandma kiivrit ning päästevesti, mille olemasolu tagab korraldaja.
- Korraga võistleb vees 6 tiimi. Pärast stardi andmist peavad tiimis mõlemad osalejad hakkama finiši poole sõudma.
- Parvel tuleb olla istuvas/kükitavas asendis. Parvel on lubatud ka seista, kuid see toimub omal vastutusel. Kõhuli parvel olles ja jalgadega üle parve hoogu anda on keelatud.
- Teiste tiimide saboteerimine on keelatud.
- Teekonnal finišisse on kõigil võimalik jõuda ka auhinna saarteni, millelt on võimalik saada eriauhindu või koguni parve lihtsamat juhtimist võimaldavaid vahendeid.
- Võistluse esikolmik moodustatakse žüriilt saadud punktide ning võistlusel sõudmiseks kulunud aja koondtulemuse alusel.
- Pärast finišijoone ületamist tuleb liikuda Atlantise ees oleva paadisillani, kust korraldusmeeskonna abiga veest välja saab tulla. Kui mingil põhjusel ei õnnestu Atlantise ees veest välja saada, on võimalik kasutada ka teist paadisilda Tartu Turuhoone küljel.
Ei saa üle emajõe korraldajale jääb õigus teha ürituse korralduses muudatusi teavitades osalejaid sellest enne ürituse algust.