Tartu Tudengipäevade festival

Tartu Tudengipäevade korraldamise traditsioon sai alguse 1965. aasta oktoobris, mil korraldati esimest korda Tartu Üliõpilaspäevi. Tartu Üliõpilaspäevade traditsioon kasvas välja rahvusvahelise üliõpilaspäeva tähistamisest 17. novembril. Esimene tudengisügis toimus 1989. aasta 30. novembrist 2. detsembrini - ürituse kavas oli kokku umbes 10 üritust, kus osales kokku pea 7000 tudengit. Esimesed Ülikooli Kevadpäevad, mis tõid kokku umbes 10 000 osalejat, toimusid sama aasta aprillikuus.


Nüüdseks on Tartu Tudengipäevadest saanud üks suurimaid ja oodatumaid festivale Tartus, mille kavasse kuulub nii sügisel kui ka kevadel ligikaudu 150 erinevat üritust. Tartu Tudengipäevad hoiavad ja kannavad tudengivaimsust, pakkudes nii osalejatele kui ka pealtvaatajatele võimalust mõnusa meelelahutus- ja kultuuriprogrammi saatel vaim välja puhata. Kavast leiab hulganisti spordi-, meelelahutus- või muusikaüritusi ning omapäraseid võistluseid, mis panevad proovile nii osaleja taibu kui ka kiired jalad. Ülikooliajast paremat aega pole. Tartus pole üliõpilase jaoks aga paremat aega kui Tudengipäevad!

Tartu Tudengipäevade maskott Villem

Rott? Rebane? Hunt? Ei, Villem on koer. Kollane koer. Siinkandi kõige vahvam, lustakam, mänguhimulisem ja sõbralikum. Ning eelkõige truu – juba üle kümne aasta on ta Tartu Tudengipäevi igal sündmusel saatnud. Miks on aga tudengipäevade maskott just koer? Koer on truu sõber, kes kuulab sind, maandab pingeid ning on valmis kõike sinuga koos tegema, olgu see siis sportimine või laulmine.


Villem sündis 2002. aastal, mil kultuuriklubilane Kristjan Rattus temast esimese pildi joonistas. Krutskeid täis kutsikas võeti esmakordselt linna peale kaasa 2003. aasta kevadel. Õigupoolest, siis veel nimetu kutsikas. Sama aasta sügisel, suures tihedas konkursis, kus variantidena pakuti veel Pitsu, Vello-Vallatu, Mupsik, Tilbik Rebane, Tupsu, Õllesõber, Põnta, Krinksu, ristiti Tartu Tudengipäevade maskott Villemiks.


2012. aasta sügisel tähistas Villem suure peoga oma 10. sünnipäeva. Vaatamata koera-aastates väärikale eale pole ta aga oma mängulusti kaotanud ning teda võib endiselt kohata nii Pannkoogihommikul tudengitega võidu pannkooke söömas, Öötantsupeol tantsu löömas kui ka Kärurallil rallitamas.

Kaarel Lott

Projektijuht

53 090 939

projektijuht@studentdays.ee

Helen Kruusi

Programmijuht

56 260 100

programm@studentdays.ee

Ingel-Brit Parmas

Eliisa Raag

Mariann Märtin

Aaron Otto Stalde

Britt-Heleen Kandimaa

Turundusjuht

55 616 690

turundus@studentdays.ee

Merilyn Sepp

Kelli Riim

Jonna Kubu

Kristin Kontro

Karolina Kadak

Meediajuht

59 193 906

meedia@studentdays.ee

Johanna-Stina Idla

Anita Tamm

Selena Jõesuu

Personalijuht

56 969 391

personal@studentdays.ee

Laura Karilaid

Agnes Soodla

Karen Saksakulm

Sponsorjuht

53 002 991

sponsor@studentdays.ee

Paul-Mark Pihl

Reelika Sommer

Merike Järvamägi

Allan Rist

Robert Kirillov

Logistikajuht

50 26 202

Hedvig Liblikas

Margret Tigane

Jan Erik Konksi

Karl Jaagup Kask

Tehnikajuht

55 537 539

Karljaagup.kask@gmail.com

Novella Uiga

Sander-Karl Kivivare

Oskar Kobar

Alfred Kraft