Kes on Tartu Tudengipäevad?

Tartu Tudengipäevad on sügisel ja kevadel toimuv Baltikumi suurim tudengifestival, mida korraldab Ülikooli Kultuuriklubi. Üldiselt on festival 7-10 päeva pikk ning iga päev toimub üritusi nii tudengitele kui linnarahvale. Festivalil on traditsioonilisi üritusi, mida on korraldatud igal festivalil juba aastaid, kuid alati lisavad põnevust ka uued tulijad.

Tartu Tudengipäevade sügisfestival keskendub lisaks muudele sihtgruppidele ka linna saabunud esmakursuslastele, mille puhul on kavas näiteks Rebasteerimine ja Värske Liha pidu. Kevadfestival on jällegi suurüritused Tudengite Öölaulupidu ja Volber, mis pakuvad elamust tuhandetele külastajatele. Tudengid on alati olnud pisut hullud, kuid nendest tulenev energia ja positiivsus on väärtuslik osa Tartu vaimust.

18

Meeskonnaliiget

> 600

Korraldatud üritust

> 100 000

Osalejat läbiaegade

Kuidas Tartu Tudengipäevad alguse said?

Tartu Tudengipäevade traditsioon sai alguse 1960ndatel kui grupp tudengeid otsustas igal sügisel korraldada teistele tudengitele suunatud üritusi. Idee kasvas välja rahvusvahelisest tudengite päevast, mida tähistatakse 17. novembril. Esimene sügisfestival toimus 30. november kuni 2. detsember 1989 aastal, mil kavas oli 10 üritust ja festivalist võttis osa peaaegu 7000 osalejat. Esimene kevadfestival toimus samal aastal ning seal oli osalejaid juba 10 000.

Tartu Tudengipäevade maskott Villem sündis 2002. aastal, kui Ülikooli Kultuuriklubi liige Kristjan Rattus joonistas teda esimest korda. Villem on seiklushimuline noor koer, kes esmakordselt avastas linna 2003. aastal. 2022. aastal tähistas Villem enda 20. sünnipäeva, kuid ta ei ole siiani kaotanud enda mängulisust ja energiat. Festivalil võib koerapoissi näha nii Pannkoogihommikul pannukaid nautimas, Öötantsupeol tantsimas kui ka Paadirallil sõudmas. 

Kes tiimi kuuluvad?

Helena Karmen Kulden

Projektijuht

+372 5663 9177 projektijuht@studentdays.ee

Millised on päevad Tartu Tudengipäevade tiimis?

Tartu Tudengipäevade tiim koosneb alaliselt 20-35 aktiivliikmest, kes tegelevad festivalide korraldamisega aastaringselt. Lisaks neile jagavad oma mõtteid ja aitavad ürituste ülespanekuga toetajaliikmed ja vilistlased. 

Igal nädalal saavad aktiivid kokku üldkoosolekul, kus räägitakse nii üritustest, festivalist üldiselt kui muudel vajalikel teemadel. Lisaks jagunevad kõik aktiivliikmed kaheksasse toimkonda – turundus, meedia, programm, projekt, tehnika, logistika, personal ja sponsor -, mida juhivad toimkondade juhid. Kõigi liikmete töö eest vastutab projektijuht.

Lisaks koosolekutele ja festivali korraldamisele on meil igal kuul tiimi siseüritusi ja väljasõite, samuti tali- ja suvelaager. Uusi liikmeid tervitame mentorprogrammiga, kus saada endale lähedane toetusgrupp, ning Jõulupeol saavad ametlikeks Ülikooli Kultuuriklubi liikmeteks pühitsetud. Tudengipäevade tiimist leidad parimad inimesed, kellega korraldada kõige ulmelisemaid üritusi ning sõpruskonna kogu eluks.

Responsive image Responsive image
Responsive image Responsive image

Pressiteave ja akrediteerimine

Järgmine festival toimub 23. septembrist 29. septembrini. Festivalile on oodatud kõik ajakirjanikud, fotograafid, videograafid, suunamudijad ja teised Tartu Tudengipäevade sõbrad. Et teid festivali ajal võimalikult palju aidata, oleks tore, kui teaksime teie tulekust. Selleks võtke ühendust meie meediajuhiga, kasutades allolevat kontaktteavet.

Press lead image

Maris Mikko

+372 5551 3332

meedia@studentdays.ee