Tartu Tudengipäevade festival

Tartu Tudengipäevade korraldamise traditsioon sai alguse 1965. aasta oktoobris, mil korraldati esimest korda Tartu Üliõpilaspäevi. Tartu Üliõpilaspäevade traditsioon kasvas välja rahvusvahelise üliõpilaspäeva tähistamisest 17. novembril. Esimene tudengisügis toimus 1989. aasta 30. novembrist 2. detsembrini - ürituse kavas oli kokku umbes 10 üritust, kus osales kokku pea 7000 tudengit. Esimesed Ülikooli Kevadpäevad, mis tõid kokku umbes 10 000 osalejat, toimusid sama aasta aprillikuus.


Nüüdseks on Tartu Tudengipäevadest saanud üks suurimaid ja oodatumaid festivale Tartus, mille kavasse kuulub nii sügisel kui ka kevadel ligikaudu 150 erinevat üritust. Tartu Tudengipäevad hoiavad ja kannavad tudengivaimsust, pakkudes nii osalejatele kui ka pealtvaatajatele võimalust mõnusa meelelahutus- ja kultuuriprogrammi saatel vaim välja puhata. Kavast leiab hulganisti spordi-, meelelahutus- või muusikaüritusi ning omapäraseid võistluseid, mis panevad proovile nii osaleja taibu kui ka kiired jalad. Ülikooliajast paremat aega pole. Tartus pole üliõpilase jaoks aga paremat aega kui Tudengipäevad!

Tartu Tudengipäevade maskott Villem

Rott? Rebane? Hunt? Ei, Villem on koer. Kollane koer. Siinkandi kõige vahvam, lustakam, mänguhimulisem ja sõbralikum. Ning eelkõige truu – juba üle kümne aasta on ta Tartu Tudengipäevi igal sündmusel saatnud. Miks on aga tudengipäevade maskott just koer? Koer on truu sõber, kes kuulab sind, maandab pingeid ning on valmis kõike sinuga koos tegema, olgu see siis sportimine või laulmine.


Villem sündis 2002. aastal, mil kultuuriklubilane Kristjan Rattus temast esimese pildi joonistas. Krutskeid täis kutsikas võeti esmakordselt linna peale kaasa 2003. aasta kevadel. Õigupoolest, siis veel nimetu kutsikas. Sama aasta sügisel, suures tihedas konkursis, kus variantidena pakuti veel Pitsu, Vello-Vallatu, Mupsik, Tilbik Rebane, Tupsu, Õllesõber, Põnta, Krinksu, ristiti Tartu Tudengipäevade maskott Villemiks.


2012. aasta sügisel tähistas Villem suure peoga oma 10. sünnipäeva. Vaatamata koera-aastates väärikale eale pole ta aga oma mängulusti kaotanud ning teda võib endiselt kohata nii Pannkoogihommikul tudengitega võidu pannkooke söömas, Öötantsupeol tantsu löömas kui ka Kärurallil rallitamas.

Hendrik Unt

Projektijuht

56 886 319

projektijuht@studentdays.ee

Selena Jõesuu

Programmijuht

56 969 391

programm@studentdays.ee

Ingel-Brit Parmas

Meeli Pipar

Laura Karilaid

Novella Uiga

Kaarel Lott

Turundusjuht

53 090 939

turundus@studentdays.ee

Ode Maria Punamäe

Joanna Laast

Tomi-Andre Piirmets

Britt-Heleen Kandimaa

Merilyn Sepp

Reelika Sommer

Liisa Johanna Lukk

Meediajuht

53 310 789

meedia@studentdays.ee

Elise Teemus

Johanna-Stina Idla

Helen Kruusi

Projektikirjutamise juht

56 260 100

Laura Maria Kull

Maarja-Liis Salumäe

Laura Lukk

Personalijuht

56 608 960

personal@studentdays.ee

Sigrid Popp

Karolina Kadak

Marleen Maask

Sponsorjuht

53 477 378

Marleenmaask@gmail.com

Karen Saksakulm

Paul-Mark Pihl

Hedvig Liblikas

Reio Praats

Logistikajuht

53 453 433

Kaspar Kängsepp

Robert Kirillov

Raimond Karutoom

Tehnikajuht

56471432

raimond.karutoom@gmail.com

Sander-Karl Kivivare

Karl Jaagup Kask